каталог продукції

 
 
 
(0352) 25-3986, 23-5450, 23-5420
Головна | Про фірму | Контакт | Лінки | Галерея
 
Пігменти для бетону

Пігменти для бетону.
Пігменти - це сухі фарбувальні порошки, які є також наповнювачами системи, нерозчинні у воді, олії та інших розчинниках. Залежно від походження пігменти класифікуються на мінеральні та органічні, а за способом одержання - на природні та штучні. Для одержання природних мінеральних пігментів здійснюють механічну обробку природних матеріалів: помол, просів або відмучування.

Класифікація пігментів за природою походження
• Мінеральні
     - Природні (Крейда, Вапно, Каолін, Охра, Мумія, Умбра, Сурик залізний, Перекис марганцю, Графіт)
     - Штучні (Білила цинкові, Білила титанові, Білила свинцеві, Літопон сухий, Крон цинковий, Умбра палена, Сажа малярська, Зелень цинкова, Оксид хрому, Лазур малярська)
• Органічні (Пігмент жовтий, Пігмент червоний, Пігмент блакитний, Кіновар штучний )
• Металеві порошки (Пудра алюмінієва, Пил цинковий, Бронза золотиста)
 
Штучні мінеральні пігменти отримують шляхом термічної обробки мінеральної сировини. Наприклад, палені охра, умбра.
Крім традиційних сухих порошкових пігментів одержують пігменти у вигляді паст-концентратів, емульсій і мікрокапсул. Заборонено застосування токсичних пігментів, що містять в у своєму складі, наприклад, свинець.

Властивості пігментів
Пігменти володіють певним кольором, тому що вони здатні вибірково відображати промені денного світла. Коли на пігмент падає світловий промінь, то частина променистої енергії поглинається, а інша відбивається, забарвлюючи пігмент в колір відбитих променів. Пігмент, що відображає майже весь падаючий на нього світло, здається білим, а пігмент, що поглинає падаючі на нього світлові промені - чорним.
Хімічний склад пігменту обумовлює його головні властивості: термостійкість, корозійну і хімічну стійкість, колір. Зміст водорозчинних солей в пігментах має бути мінімальним, тому що під дією води вони вимиваються.
Дисперсність пігменту впливає на всі його основні властивості. Чим менше частки, тим вище покривність і барвна здатність пігменту. Полідисперсний склад пігменту дозволяє отримати покриття при мінімальному витраті зв’язуючого елементу.
Покриваністю називають здатність пігменту при рівномірному нанесенні на одноколірну поверхню робити невидимим колір останньої. Найкраща покриваність досягається при використанні часток пігменту 0,2 - 10 мкм. Покриваність виражається в грамах пігменту, необхідної для того, щоб зробити невидимим колір зафарбовуваної поверхні площею 1 квадратний метр. Покриваність пігментів вважають гарною, якщо вона становить 20-60 г / кв.м.
Наприклад, у залізного сурику вона складає 35 г / кв.м., А у охри - 180 г / кв.м.
Фарбувальна здатність - здатність пігменту передавати свій колір суміші з білим пігментом.
Маслоємність - це здатність часток пігменту утримувати на своїй поверхні певну кількість масла. Виражається вона в грамах на 100 г пігменту і коливається зазвичай від 40 до 100. Оскільки вартість сполучного масла (оліфи) зазвичай вище, ніж пігменту, економічніші пігменти з малою маслоемкость. Крім того, чим менше сполучного потрібно для отримання фарби малярної консистенції, тим більше довговічним буде покриття.
Світлостійкість характеризується здатністю пігменту зберігати свій колір при дії ультрафіолетових променів. Більшість природних пігментів - світлостійкі, деякі органічні пігменти знебарвлюються в процесі експлуатації.
Лугостійкість потрібна, тому що деякі пігменти змінюють свій колір при зіткненні з лужними розчинами (цементні системи). Їх не застосовують для виготовлення барвистих складів, що наносяться на поверхню бетону. Лугостійким є майже всі природні пігменти, а також багато штучних пігменти (титанові білила, оксид хрому; органічні пігменти (червоний, помаранчевий).

2.Вибор відповідного сировини
   2.2 Кольорові пігменти
Пігменти для фарбування бетону не повинні вступати в реакцію з цементом і вицвітати під дією світла і погодних явищ, вони повинні бути стійкі по відношенню до агресивного середовища. Пігменти не повинні розчинятися у воді. Цим вимогам відповідають неорганічні оксидні пігменти.

   2.3 Цемент
До теперішнього часу немає даних про несумісність цементу і оксидних пігментів. Тому для виробництва кольорових бетонів можуть без обмеження використовуватися всі типи цементів. Власний колір цементу впливає на колір готового виробу: сірий колір цементу приглушає всі кольори і відтінки, тому при забарвленні бетону, що виробляється на основі звичайного портландцементу, буває неможливо домогтися таких яскравості і соковитості кольору, які досягаються при використанні білого цементу. Тому для виробництва бетону світлих тонів, а також зеленого бетону рекомендується використовувати білий цемент.
Ступінь насиченості і чистоти кольору, яка досягається завдяки застосуванню білого цементу, залежить і від самого пігменту. У тому випадку, якщо мова йде про чорний пігмент, то пофарбований ним бетон на основі сірого цементу, практично не відрізняється від пофарбованого ним же бетону, до складу якого входить білий цемент. У разі використання темно-коричневого або червоного пігменту ця відмінність є незначною. Що стосується жовтого і синього пігментів, то в даному випадку ця відмінність є значною. Чим вище ступінь чистоти бажаного відтінку, ніж він світліше, тим вище необхідність використання білого цементу.
Різні види цементу мають як правило різні відтінки сірого кольору. Навіть колір цементів одного типу розрізняється залежно від заводу-виробника. Ці відмінності можуть проявитися на забарвленому бетоні, причому бетон, пофарбований у світлі тони, більш чутливий до подібних змін, ніж бетон, забарвлений в більш темні тони.
Таким чином, бетонні деталі, що утворюють оптично цільну поверхню (наприклад: фасади будівель, тротуарна плитка) повинні бути виготовлені із цементу одного типу, виробленим одним і тим же цементним заводом.

   2.4 Заповнювачі
При додаванні пігменту в бетон забарвлюється тільки цементний камінь: він покривається тонким шаром часток пігменту. Фарбування наповнювача грає тому для подальшого загального враження другорядну роль. Під впливом погодних явищ заповнювач повільно оголюється, у зв'язку з цим змінюється зорове враження при погляді на бетонну поверхню. Ця зміна буде малопомітним, якщо власна забарвлення заповнювача не сильно відрізняється від кольору цементного каменю.
 
3. Залежність кольору бетону від його складу
   3.1 Витрата пігменту
Необхідну кількість пігменту вводиться в бетонну суміш визначається бажаним кольором і економічною доцільністю. Збільшення кількості пігменту на першому етапі призводить до лінійного збільшення інтенсивності фарбування. При подальшому збільшенні кількості пігменту настає момент, коли колір перестає мінятися, зміна його інтенсивності перестає бути хоч скільки-небудь значимим. Таким чином збільшення кількості використовуваного пігменту стає з цього моменту економічно невигідним.
Визначення діапазону насичення залежить у тому числі і від бетону, а проте в середньому в разі застосування чеських пігментів, що відрізняються високою фарбувальною здатністю, їх кількість не повинна перевищувати 5% від маси цементу. У разі використання пігментів з більш низькою фарбувальний здатністю межа насичення досягається при додаванні значно більшої кількості пігменту, однак зростання кількості пігменту в бетоні більше 5% може призвести до зайвого збільшення дрібної фракції, збільшення водопотреби бетонної суміші і до погіршення технологічних властивостей бетону (зниження міцності, морозостійкості і т.д.)

Орієнтовна кількість пігменту, що вводиться в бетонну суміш
Слабо пофарбований бетон, пастельні тони при використанні білого цементу
1 - 2 кг на 100 кг цементу
Середня інтенсивність фарбування
3 - 4 кг на 100 кг цементу
Інтенсивний забарвлення
5 - 6 кг на 100 кг цементу
Для чорних і коричневих пігментів більш характерні нижні межі наведених цифр, а для жовтих, зелених і, особливо, синіх - верхні. Для червоних бетонів більш характерні середні величини.
   3.2 Співвідношення води і цементу
Надлишок води випаровується з бетону і залишає порожнечі у вигляді дрібних пор. Ці пори розсіюють падаюче світло і таким чином прояснюють бетон. Чим вище величина водоцементного відношення, тим більше світлим здається бетон.
Якщо порівнювати відтінки різних видів бетону, що різко відрізняються один від одного вмістом води (наприклад бруківку, виготовлену методом вібропресування або бруківку, виготовлену методом вібролиття), то при однаковій кількості використаного пігменту колір порівнюваних зразків буде різний.
3.3 Вміст цементу
При фарбуванні бетону зафарблюється не заповнювач, а цемент, яке покриває окремі зерна заповнювача. Тому чим більше ми розбавляємо цементний розчин заповнювачем, тим менш насиченим стає кінцевий колір бетону. Тому при однаковому рівні пігментація, що розраховується у відсотках у розрахунку на вагу цементу, бетон з високим вмістом цементу має значно більш інтенсивне забарвлення, ніж чим бетон з низьким вмістом цементу.

4. Виготовлення бетону
   4.1 Дозування компонентів
Склад кольорових бетонів слід зберігати постійним. Точність дозування пігментів, цементу, наповнювача і води повинна бути не нижче +5%.
   4.2 Перемішування
При приготуванні кольорових бетонів використання змішувачів гравітаційної дії небажано (змішувачі, що працюють за принципом вільного падіння суміші).
Для якісного розподілу пігменту в бетоні більше підходять змішувачі примусової дії.
Час введення пігменту в змішувач має велике значення для остаточного результату перемішування. Найбільш успішною зарекомендувала себе наступна схема:
1-й етап: попереднє сухе перемішування пігменту і заповнювача 15-20 секунд;
2-й етап: подальше перемішування після додавання цементу 15-20 секунд;
3-й етап: перемішування після додавання води замішування 1-1,5 хвилини.
Особливо важливим є етап перемішування пігменту і заповнювача, при цьому власна вологість заповнювача благотворно впливає на результат перемішування.

 
   
          © MIBRUK. Виробник бруківки | Карта сайту    |    Розробка сайту 2day