каталог продукції

 
 
 
(0352) 25-3986, 23-5450, 23-5420
Головна | Про фірму | Контакт | Лінки | Галерея
 
Вкладання бруківки

Способи укладання тротуарної бруківки

Термін служби тротуарної бруківки, а тим більше натурального каменю досить тривалий, тому як довго прослужить вам доріжка, багато в чому залежить від технології вкладання і якості проведення робіт. Незалежно від того, на що укладається плитка на суху суміш, розчин або пісок, основою служить подушка із щебеню і піску. В окремих випадках, для підсилення основи, на піщано-гравійної подушці влаштовується бетонна стяжка.

 - Розмітка доріжок і майданчиків

Спочатку необхідно розмітити доріжки та майданчики згідно з розробленим планом. Розмітка виконується за допомогою рулетки, кілочків і будівельної мотузки. Після того як розмітка буде завершена, необхідно пройтися по майбутній доріжці, щоб перевірити зручність користування і при необхідності відкоригувати її розташування і розміри.

Прокладання доріжок починається з влаштування їх основи. У залежності від функціонального призначення доріжки і характеру ґрунту знадобитися влаштування або піщано-гравійної подушки, або бетонної основи.

-  Підготовка основи

Найважливіший етап в процесі спорудження доріжок. Правильна основа не дозволить доріжці або майданчику "просісти" і забезпечить довголіття мощення. Доріжка представляє собою "бутерброд" з послідовно укладених шарів. У самому низу: щебінь - 15 см, потім пісок - 10 см, між ними зазвичай прокладають геотекстиль. Далі укладальний шар сухої суміші, - 3 см, і тротуарна плитка - 7 см.

- Викопування профілю під доріжку

При викопуванні профілю під доріжку необхідно правильно розрахувати його глибину, для того щоб раціонально використовувати щебінь і пісок. Якщо доріжка прокладається в освоєному саду за існуючим газону або іншій поверхні, яка залишиться без змін, глибина профілю складе: щебінь 15 см пісок 10 см суха суміш 3 см плитка 7 см = 35 см

 Якщо ж прокладка доріжки ведеться в рамках комплексного освоєння ділянки, слід врахувати рівень майбутнього газону (коли передбачається завезення родючого грунту, який підніме загальний рівень ділянки.) У цьому випадку глибина профілю складе: щебінь 15 см пісок 10 см суха суміш 3 см плитка 7 см - товщина родючого шару під газон 15 см = 20 см.

При викопуванні профілю для одного квадратного метра доріжки в першому випадку утворюється 0,35 куб. м. надлишків вийнятого грунту, в другому 0,2 куб. м, і слід заздалегідь подумати про те, як ним розпорядитися. Вивезення за межі дільниці потребуватиме певних витрат, тому краще використовувати його для планування рельєфу або засипці непотрібних ям на ділянці.

-  Формування основи доріжки


Після того як профіль сформований, заповнюємо його щебенем - 15 см. і піском - 10 см., ретельно утрамбовувавши кожен шар.

Між шаром щебеню і піску укладається геотекстиль. Це запобіжить прокидання піску в шар щебеню і зробить основу більш довговічною.

-  Укладання тротуарної плитки на суху суміш


В якості уклдальної суміші використовується готова суха суміш, або цемент і пісок. З них суміш готується самостійно (співвідношенням 1:4) безпосередньо перед укладанням плитки. Товщина шару укладальної суміші зазвичай становить 3 см. За допомогою рівня постійно перевіряємо поверхню плитки, при необхідності осаджуємо окремі цеглини або підсипаємо під них додаткові порції сухої суміші.

 Після закінчення укладання засипаємо поверхню плитки піском і трамбуємо, щоб набити пісок у шви. Змітаємо зайвий пісок і проливаємо поверхню водою. При необхідності повторюємо процедуру. Необхідно почекати пару днів, перед тим як почати користуватися доріжкою.

-  Укладання тротуарної плитки на цементний розчин

Цементний розчин (товщиною 2 см.) зазвичай використовується при укладанні плитки на бетонну основу (вимощення навколо будинку, майданчик для машин і т. д.).

За один прийом укладання ведеться на площі не більше половини квадратного метра. Уклавши плитку, перевіряємо і поправляємо її поверхню за рівнем.

 Розчину необхідно схопитися протягом декількох годин, а ходити по такій доріжці можна буде не раніше ніж через три дні.

 

 
   
          © MIBRUK. Виробник бруківки | Карта сайту    |    Розробка сайту 2day